Vydejte se za překrásnými výhledy na Lipno i Alpy

Image

Tato trasa Vás zavede do blízkého rakouského příhraničí ke dvěma oblíbeným rozhlednám, ze kterých si vychutnáte krásné výhledy na lipenské jezero a také rakouský region Mühlviertel s dalekým výhledem až na Alpy. Veškerá stoupání vás čekají v první polovině, zbytek trasy vede po rovině podél Schwarzenberského plavebního kanálu a pravého břehu Lipna. 

Zajímavá místa na trase:

Schwarzenberský plavební kanál je unikátní technickou památkou, která sloužila ke splavování pokáceného dříví z nepřístupných šumavských lesů do rakouské řeky Grosse Mühl a následně po Dunaji až do Vídně. Dřevo sloužilo k tehdejší výstavbě rakouské metropole.

Image

Kovová rozhledna Moldaublick byla v rakouském příhraničí postavena v roce 1967 z demontované konstrukce bývalé ropné těžební věže. Traduje se, že hlavně pro to, aby Rakušané mohli v dobách železné opony pohlédnout do území komunistického Československa, které před druhou světovou válkou obývalo mnoho tehdejších německy hovořících rodáků. Návštěvu Moldaublicku rozhodně doporučujeme, protože výhledy na lipenské jezero i okolní šumavské vrcholy jsou jedinečné.

Mladší sestra Moldaublicku – 33 metrů vysoká dřevěná rozhledna Alpenblick se nachází jen 2 km od Moldaublicku. Z vrcholové vyhlídkové platformy se Vám naskytne doslova nekonečný výhled přes hluboké údolí Mühlviertelu, Bavorsko až na alpské velikány – ledovec Dachstein či Grosser Priel.

Data a fakta:

  • délka: 55 km
  • nastoupené metry: ca. 610 m
  • povrch: 80% asfalt, 20% šotolinová cesta
  • zajímavá místa na trase:
    • vyhlídkové věže Moldaublick a Alpenblick (placený vstup 2 €/dospělí, děti 1 € - peníze se vhazují do automatu u vchodu na rozhlednu – nutno mít s sebou přesnou sumu)
    • Schwarzenberský plavební kanál
  • provoz: úseky Frýdava – Kyselov, Kyselov – Grünwald a Moldaublick – Sonnenwald jsou silnice 3. třídy se slabým provozem, zbytek je bez silničního provozu 

Průjezdní místa: Frymburk  – Frýdava – rozcestí U mostu – U Korandy – Haagerhof – Grünwald – Moldaublick – Alpenblick - Schöneben – Sonnenwald – Kyselov – Frýdava - Frymburk

Tip na občerstvení: Pannyhaus (Grünwald), Zum blauen Hirsch (Sonnenwald), penzion U Přívozu (Frýdava)

Půjčovna&Sport Řezáč

Frymbruk 12, 382 79 Frymburk

Sledujte nás na facebooku

© Copyright 2021. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno společností CAP-NET