Cyklotrasy na Lipně pro elektrokola

Image

Hladina lipenského jezera je sice rovná jako placka, ale jakmile se vydáte jakýmkoli směrem od jeho břehů, dříve nebo později narazíte na nějaké stoupání. Jelikož na elektrokole nejvíce oceníte asistenci motoru právě během jízdy do kopce, vybrali jsme pro Vás trochu kopcovitější trasy, které rozhodně stojí za to. Zdatnější cyklisté zvládnou tyto trasy i na klasickém horském či trekovém, ale počítejte s tím, že některá stoupání prověří Vaši fyzičku.

Vyberte si z cyklotras a výletů

Za rožmberskou bílou paní

Délka: 50 km, nastoupené metry: ca. 700 m, povrch: asfalt 95%, lesní a polní cesta 5%

Středně náročná cyklotrasa z Frymburku přes Malšín do Rožmberku s kopcovitější první částí, kde oceníte pomoc elektromotoru. Po prohlídce hradu Rožmberk a vyhlídce z věže Jakobínka trasa pokračuje do Vyššího Brodu a zpět k Lipnu okolo mystické Čertovo stěny a Čertových proudů.

Více informací

K rakouským rozhlednám Alpenblick a Moldaublick

Délka: 54 km, nastoupené metry: ca. 610 m, povrch: 80% asfalt, 20% šotolinová cesta

Tato trasa Vás zavede do blízkého rakouského příhraničí ke dvěma oblíbeným rozhlednám, ze kterých si vychutnáte krásné výhledy na lipenské jezero a také rakouský region Mühlviertel s dalekým výhledem až na Alpy. Veškerá stoupání vás čekají v první polovině, zbytek trasy vede po rovině podél Schwarzenberského plavebního kanálu a pravého břehu Lipna.

Více informací

Půjčovna&Sport Řezáč

Frymbruk 12, 382 79 Frymburk

  • Tel: +420 608 757 095
  • Email: sportrezac@seznam.cz

Sledujte nás na facebooku

© Copyright 2021. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno společností CAP-NET