Cyklotrasa kolem lipenského jezera

Image

Zdolat na kole „šumavské moře“ alias největší vodní plochu České republiky je nevšedním cyklistickým zážitkem. Na tento výlet si vyčleňte celý den, abyste se nemuseli zbytečně hnát a užili nejen místa s nádhernými výhledy, ale také několik vyhlášených podniků k občerstvení.

Klasická cyklotrasa kolem Lipna je dlouhá 80 km a vede převážně po oficiálních značených cyklotrasách s kvalitním asfaltovým povrchem. Horší povrch je pouze na dvou místech (ca. 2 km dlouhý úsek u Horní Pestřice a ca. 1,5 km dlouhá lesní cesta pod Liščím vrchem), a proto je pro tento výlet vhodné horské, trekové či krosové kolo, gravel či elektrokolo. Klasickou silničku pro tuto trasu nedoporučujeme.

Image

Kvůli relativně kopcovitějšímu začátku (kdy ještě budete plni elánu a sil) a rovinatému konci doporučujeme vyrazit směrem do Černé v Pošumaví a vracet se od Lipna nad Vltavou.

Data a fakta:

  • délka: 80 km
  • nastoupené metry: ca. 650 m
  • povrch: asfalt 95%, lesní a polní cesta 5%
  • občerstvení: restaurace v penzionu Sen (Černá v Pošumaví), bistro U Žabáka (Hory), restaurace v penzionu Alma (Nová Pec), U Kissáka (Přední Zvonková), Penzion U převozu (Frýdava), Hotel Barborka (Přední Výtoň), Pizzeria Nautilus (Frymburk)

Průjezdní místa: Frymburk  – Vřesná – Liščí vrch – Muckov – Černá v Pošumaví – Horní Planá – Nová Pec – Bližší Lhota – Přední Zvonková – Horní Pestřice – Kyselov – Frýdava – Přední Výtoň – Lipno nad Vltavou - Frymburk 

Tip: Pokud by se pokazilo počasí nebo Vám došly síly, výlet si můžete díky (cyklo) převozům zkrátit hned na třech místech (Horní Planá/Bližší Lhota, Dolní Vltavice/Kyselov, Frymburk/Frýdava)

Půjčovna&Sport Řezáč

Frymbruk 12, 382 79 Frymburk

Sledujte nás na facebooku

© Copyright 2021. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno společností CAP-NET